چرا حتما باید ماسک بزنیم؟

لابد درباره ناقلان سالم شنیده اید. بررسی‌های کارشناسان نشان می‌دهد تعداد مبتلایان بی علامت در نقاط مختلف دنیا متفاوت و بین ۲۵ تا ۸۰ درصد است. یعنی تا ۸۰ درصد احتمال دارد کسی مبتلا باشد و خودش یا دیگران به هوای سالم بودن با او ارتباط نزدیک داشته باشند. نتیجه مشخص است. بخش چشمگیری از این افراد مبتلا و به احتمال زیاد بستری می‌شوند. در خانه یا بیمارستان هم فرقی ندارد. متأسفانه در صورتی که بین این افراد گروه‌های حساس باشند، باید احتمال مرگ آن‌ها را بیشتر بدانیم، به ویژه این روز‌ها که کرونا دیگر خردسال و کهن سال یا جوان و ورزشکار نمی‌شناسد و همه را با درصد‌های مختلفی درگیر می‌کند. همچنین باید به این نکته توجه داشت که دوره نهفتگی یا کمون برای کووید۱۹ به طور متوسط بین ۵تا ۷ روز است که می‌تواند تا ۱۴ روز هم طولانی شود. در این دوره که به آن دوره قبل از علامت داشتن هم می‌گویند، افراد آلوده می‌توانند ناقل باشند و ویروس را به دیگران منتقل کنند، در حالی که بازشناسی این افراد بسیار دشوار است.

ادامه مطلب

فعالیت‌های ورزشی به شکل متفاوت در دوران شیوع کرونا

نام‌گذاری بیماری ناشی از ویروس کرونا‎) ‎کووید‎-‎‏19‏‎(‎‏ ‏و ویروس عامل آن

چرا حتما باید ماسک بزنیم

افراد ,احتمال ,دوره ,هم ,درصد ,مبتلا ,این افراد ,تا ۸۰ ,۸۰ درصد ,باید ماسک ,حتما باید

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

گروه ایران بتن فرهنگیان مشاورین کرمان فیش های من رمان کوتاه ماجراهای من و خودم! دانلود خلاصه درس دانلود خلاصه کتاب خرید محصولات زناشویی اصل خدمات کامپیوتر ساعی سخت افزار نرم افزار شبکه و لپ تاپ نمایندگی فروش عینک آفتابی و طبی کارل زایس در تهران